O nas

Classic Modern to dizajn klasyczny i nowoczesny. Szczególna fascynacja powojennego, duńskiego wzornictwa skłania się do dwoistości interpretacji naszej nazwy.

Klasyczny modern to nurt sztuki użytkowej rozpoznawany dzisiaj jako „Danish Modern”, „Mid-Century Modern” . Ideą Duńskiego wzornictwa był funkcjonalizm w ergonomicznej formie, trwały materiał połączony w estetyczną spójną całość. Gładkie przejścia z użyciem szlachetnych materiałów sprawiło, że rodzime rzemiosło stało się sztuką, wizytówką i dumą Danii.

W latach 50tych XX wieku „Danish Modern” dzięki takim nazwiskom jak Poul Henningsen,  Arne Jacobson, Verner Panton, Hans J. Wegner, Finn Juhl, Ole Wanscher, Borge Mogensen, zdobywa uznanie na świecie, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Obecnie projekty tamtych lat są bardzo cenne i poszukiwane. Na stałe zagościły one w Muzeum Sztuki Współczesnej MoMA w Nowym Yorku.

kolaż

Jesteśmy galerią online z siedziba w Wirach (koło Poznania). Pod tym adresem istnieje możliwość obejrzenia naszego asortymentu i ewentualnego odbioru osobistego, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Oferowane produkty są głównie w stylu modernistycznym. Z uwagi na fakt, że nie jesteśmy obojętni na piękno, zobaczysz tutaj także Bauhaus, Art Deco oraz inne. Prezentowane pozycje są używane i zostały pozyskane drogą poszukiwań i selekcji.  Cechują się wyjątkowym dizajnem i jakością. Są głownie po kosmetyce bądź po renowacji. Wszystkie przedmioty są profesjonalnie przygotowane do użytku. Z należytą starannością i dbałością o detale oraz zachowanie ich oryginalności przywrócona zostaje im dawna świetność. W erze przemijających i wątpliwej jakości masowych produkcji, vintage to historyczne piękno. Alternatywa dla osób chcących odzwierciedlić siebie w nieszablonowy sposób.

Jesteś entuzjastą stylu skandynawskiego tamtych lat? Brakuje Ci kropki nad „i”? Sprowadzimy dla Ciebie wymarzony mebel.

W inspiracjach znajdziesz wnętrza, z którymi się utożsamiamy. Eklektyczne, modernistyczne, industrialne… Jeśli są Ci bliskie, a zwyczajnie nie wiesz jak to „ugryźć” – służymy pomocą. Współpracujemy z architektami wnętrz, którzy czekają na Ciebie.

Wyzwaniem jest sprostać Waszym oczekiwaniom. Pisz do nas. Poszerzymy swoją wiedzę i jakość usług. Jesteśmy pasjonatami, którzy chcą profesjonalnie podejść do zagadnienia. Pragniemy, by to co nasze stało się Waszym i cieszyło oko dnia codziennego.

REGULAMIN