Generic selectors
Exact matches only
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści

Nazywam się Janusz Moskal i jestem właścicielem Classic Modern. Specjalizuję się we wzornictwie duńskim. Jestem wielkim miłośnikiem stolarstwa meblowego okresu mid-century i oferuję na sprzedaż zbiór klasyki modernizmu. Moim celem jest zaprezentowanie egzemplarzy najwyższej jakości, która jest efektem mojej pracy.

Classic Modern to Galeria online powstała w 2011 roku. Oferowane produkty są głównie w stylu modernistycznym, ale z uwagi na fakt, że nie jestem obojętny na piękno, zobaczysz tutaj także Bauhaus, Art Deco oraz inne, uzupełniając ofertę projektami z całej Europy. Prezentowane pozycje są używane i zostały pozyskane drogą poszukiwań i selekcji. Cechują się wyjątkowym dizajnem i jakością.

Od lat zgłębiam wiedzę teoretyczna i praktyczną. Obcując z ludźmi rzemiosła, pozyskiwałem umiejętności, a rozmawiając z właścicielami danych przedmiotów poznawałem historię. Renowacje mebli od kilkudziesięciu lat traktuje jak hobby i pasje.

Classic Modern Janusz Moskal

W swojej pracy stosuję metody tradycyjne, z użyciem klasycznych i nowoczesnych narzędzi. Cenię nade wszystko prawdziwe stolarstwo i zawsze staram się sprostać każdemu zadaniu, na jak najwyższym poziomie, podchodząc z szacunkiem i cierpliwością do materiału.

Classic Modern Janusz Moskal

Prace przeprowadzam zgodnie ze sztuką stolarską, nie idę na skróty. Z pietyzmem i kunsztem traktuję każdy egzemplarz. Drewno, jeśli jest to możliwe, impregnuję ręcznie woskiem olejnym, dzięki czemu czerpiemy jak najwięcej z piękna natury, racząc się fakturą i barwą.

Ważny jest każdy detal. Specjalizując się w duńskich meblach i posiadam do nich zaplecze części. Uzupełniane elementy dorabiane są na wzór oryginalnych, z tego samego drewna bądź metalu. Śrubunek, okucia stosuję zgodne z latami. Archiwum zamieszczone na tej stronie obrazuje wachlarz możliwości sprowadzania mebli oraz możliwości mojego warsztatu, gdzie tysiące sztuk przeszło renowację i znalazło nowe lokum, ciesząc oczy nowych użytkowników.

Classic Modern Janusz Moskal

Estetykę stawiam na pierwszym miejscu. Dobierane materiały muszą być spójne i być ukłonem w stronę tamtych lat, choć nie jednokrotnie we współczesnym wydaniu, tym samym nie odbierając ducha czasu. Z moją pomocą klient wybiera poszycie i wskazuje kolor materiału. Jestem otwarty na propozycje i nowe wyzwania.

Classic Modern Janusz Moskal

Kompletność, stabilność, funkcjonalność to podstawa. Nie ma mowy o chwiejnych nogach, zacinających się zamkach, topornie pracujących szufladach. Klient otrzymuje mebel schludny i w pełni sprawny. Sprowadzam meble,  które mają potencjał, które robią na mnie wrażeni, musi być chemia. Importuję również meble na życzenie klienta.

Dbam nie tylko o swoją kolekcję, ale także o moich klientów. Jestem gadułą. O pracy, o projekcie, o produkcie, o Waszej koncepcji chętnie porozmawiam – zapraszam. Pomogę, wyjaśnię, nakieruje. Do usłyszenia, do zobaczenia.

Janusz Moskal

Classic Modern to Galeria online z siedzibą w Wirach (pod Poznaniem). Pod tym adresem istnieje możliwość obejrzenia mojego asortymentu i ewentualnego odbioru osobistego, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.